iade ve değişim

Size özel üretilecek olan altın takının İADE HAKKI YOKTUR. Lütfen formu okuyarak ve iade hakkınız olmadığını kabul ederek onaylayınız.

Müşterilerimiz, teslim alma tarihinden itibaren 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre, satın almış oldukları ürün; sitede gösterilen resimden farklı olması, belirtilen gramdan farklı olması, belirtilen ayardan farklı olması, üründe deformasyon olması yada taş düşüğünün olması durumunda fatura tarihinden sonraki ilk 14 gün içerisinde aynı ürün grubundan farklı bir ürün ile değiştirebilirsiniz.
 

• Değişiklik ve İade işleminin başlaması için, adresinize gelen ürünün, sitede gösterilen resimden farklı olması, belirtilen gramdan farklı olması, belirtilen ayardan farklı olması, üründe deformasyon olması yada taş düşüğünün olması durumunda müşterilerimiz Mutlaka bizimle telefon veya e-posta yoluyla iletişime geçmeli ve iade işlemi için bir iade takip numarası almalıdır. Bu durumlar dışında ürünlerimiz kişiye özel sipariş ile üretildiği için ilgili kanun kapsamında iade hakkı yoktur.
• İade edilecek ürün tamamen hasarsız  ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.

• İade edilmesi istenen  ürünün ambalajı, sertifikası ve faturasının ürün ile birlikte  gönderilmesi gerekmektedir.
• İade edilmek istenen ürün  “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 9’daki “Cayma Hakkı” ve Madde 15’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır.

İade/değişim işlemini tamamlamak için müşterilerimiz iade takip numarası ile birlikte gönderdiğimiz iade formunu doldurarak ürünü garantili bir şekilde Kazandıran Altın Yönetim Merkezi'ne kargo ile göndermek durumundadır. Bu aşamada oluşacak Kargo masrafları müşterilerimize aittir. İade edilecek ürünle birlikte müşterilerimizin geri göndermesi gerekenler şunlardır: Ürün ambalajı, ürün garanti sertifikası, faturası (paket içeriğinde gönderilen herşey). 

Faturasız ve Garanti sertifikasız gönderilen ürünler için iade işlemi gerçekleştirilemez; böyle bir durumda ürün kabul edilmeyerek geri gönderilir. İade edilecek ürün tamamen hasarsız olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün iade işlemleri, ürünün uzmanlarımız tarafından incelenmesi yapıldıktan sonra, iade işlemleri başlatılır.
Havale / EFT yoluyla yapılmış ödemeler, ürünün iadesi onaylanmış ise ilgili fatura tutarı 10 Gün içinde banka hesabına iade edilir. Ödeme kredi kartı kullanılarak yapıldı ise iade işleminin kredi kartı hesabınıza yansıması 1– 4 hafta arasında sürmektedir.